Za nami 68 czuwanie w Nowym Korczynie

W pierwszy wtorek kwietnia w Diecezjalnym Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie odbyło się czuwanie ku czci św. Kingi. W prowadzenie czuwania były zaangażowane osoby z Ruchu Światło-Życie, którym bliski jest temat obrony życia.

Poprzez konferencję o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która zawierała świadectwa wielu osób, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę różańcową mogliśmy przemyśleć to, co w naszym życiu jest najważniejsze. Zwłaszcza w obecnym czasie, gdy trwa wojna w Ukrainie, gdzie ludzkie życie jest świadomie niszczone w brutalny sposób. W oczach Boga każde ludzkie życie ma wartość nieskończoną. Każdy człowiek został odkupiony drogocenną krwią Chrystusa. Także dzieci, które jeszcze się nie narodziły mają prawo do życia. Konieczna jest modlitwa w intencji tych dzieci i ich rodziców. Osoby należące do Ruchu Światło-Życie zaprosiły wszystkich uczestników modlitwy do udziału w dziele Duchowej Adopcji Dziecka poczętego oraz do Krucjaty modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodzin, aby coraz więcej osób stawało w obronie zagrożonych aborcją nienarodzonych Dzieci. W czasie spotkania były dostępne teksty modlitw, które uczestnicy mogli zabrać ze sobą.

Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. O godzinie 18.00 odśpiewaliśmy pieśń „Gaude Mater Polonia”, po której odbyło się błogosławieństwo wody i soli, Litania do św. Kingi, modlitwa różańcowa w intencji dzieci nienarodzonych oraz o pokój w Ukrainie.

O godzinie 19.00 uczestniczyliśmy w koncelebrowanej Eucharystii, której przewodniczył ks. Tomasz Moskal - wikariusz z parafii Solec-Zdrój. Ks. Tomasz wygłosił także homilię, zachęcając nas do naśladowania św. Kingi w naszym codziennym życiu.  Mszę św. koncelebrował także ks. dziekan Marek Małczęć, który wprowadził nas w modlitwę Apelu Jasnogórskiego. Liturgię słowa przygotowali członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej. Prosiliśmy także o pokój w Ukrainie, w Polsce, w Europie i na świecie, śpiewając „Suplikacje".

Naszą modlitwę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem relikwiami św. Kingi. Uczestnicy mogli również zabrać kolejny numer pisma wydawanego w naszym Sanktuarium – „Szczypta Soli”. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się 3 maja 2022 r. o godzinie 17.00.

ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ KINGI W NOWYM KORCZYNIE