Za nami czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

W dniu 8 maja 2019 r. o godz. 18:00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się pierwsze w tym roku czuwanie modlitewne. W tym dniu kościół katolicki obchodzi również uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

Przed rozpoczęciem adoracji mieszkańcy parafii Szczaworyż podarowali Matce Bożej najpiękniejsze kwiaty. W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła rozważane były tajemnice radosne, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe ze Skotnik Dużych. Wizerunek Matki Bożej w czasie modlitwy różańcowej ponieśli Rycerze Kolumba, którzy dzięki staraniom ks. proboszcza  Stanisława Kondraka na stałe zagościli w parafii w Szczaworyżu.

Mszę św. o godz. 20.00 koncelebrowało 12 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego. Homilię również wygłosił ks. Kwaśniewski. Przypomniał w niej postać św. Stanisława – biskupa męczennika, który jako pasterz oddał życie za swoje owce. Należy pamiętać, że Polska w swojej historii w wyniku nierozważnych decyzji, zawiści i braku zgody  została podzielona na dzielnice. Po śmierci Święty Stanisław odegrał ważną role i stał się patronem zjednoczenia ziem Polski po rozbiciu dzielnicowym. Dziś kiedy również mamy mocno podzielone społeczeństwo przez partie polityczne, należy patrząc na historię Polski zwracać się do św. Stanisława aby przywrócił jedność i zgodę w narodzie, abyśmy mogli wszyscy dostąpić dóbr, które są nam obiecane – dodał na zakończenie kaznodzieja.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział blisko 120 osób, byli to parafianie i goście z innych parafii. W trakcie czuwania były życzenia, modlitwy, intencje mszalne za ks. proboszcza Stanisława Kondraka, który w tym dniu obchodził imieniny. Zapraszamy wszystkich na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które  odbędzie się 12 czerwca o godzinie 18.00.