Za nami czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

W dniu 10 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się drugie w tym roku czuwanie modlitewne.

Ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości i parafian oraz podziękował za przyniesione kwiaty.

Józef Podsiadło odczytał fragment homilii, którą kardynał Stefan Wyszyński wygłosił w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli 13 czerwca 1980 r. - „Jesteśmy w liturgii kościoła Chrystusowego kształtowani, wychowywani na wzór serca Bożego Jezusa i najczystszego serca Maryi. Ten wzór dwojga serc….ma być przeniesiony na rodziny domowe, z rodziny do rodziny rodzin jaką jest Ojczyzna” – mówił w w/w homilii kardynał Stefan Wyszyński. Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński, był człowiekiem  dialogu, ale nie kompromisu za wszelką cenę. W okresie komunistycznych represji wobec Kościoła i społeczeństwa, bronił chrześcijańskiej tożsamości narodu. Naród to docenił i wyraził napisem na szarfie wieńca pogrzebowego „Niekoronowanemu Królowi Polski".

W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła rozważane były Tajemnice Światła, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe z Konar. W czasie modlitwy różańcowej Rycerze Kolumba nieśli Wizerunek Matki Bożej.

Mszę św. o godzinie 20.00 koncelebrowało 7 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego. W czasie homilii ks. Kwaśniewski nawiązał do wezwania Domie Złoty z litanii Loretańskiej. Powinniśmy budować z naszych serc złoty dom dla Boga, który jest wieczny, żywy i prawdziwy dodał na zakończenie kaznodzieja. Po Mszy św. w jedności z Jasną Górą o godzinie 21.00 była celebrowana modlitwa Anioł Pański.

Na zakończenie czuwania ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które odbędzie się 8 lipca 2020 r. o godzinie 19.00.

Krzysztof Dziarmaga