Za nami kolejne czuwanie ku czci św. Kingi w Nowym Korczynie

W pierwszy wtorek marca tradycyjnie spotkaliśmy się w Diecezjalnym Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie na czuwaniu ku czci naszej Patronki.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, rozpoczęła się o godzinie 17.00.

O godzinie 18.00 odśpiewaliśmy pieśń „Gaude Mater Polonia”, po której odbyło się błogosławieństwo wody i soli, Litania do św. Kingi oraz modlitwa różańcowa. Rozważania do kolejnych Tajemnic Światła odczytały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Korczynianie nad Nidą”. Modliliśmy się o pokój dla Ukrainy, dla Europy i dla całego świata oraz w intencji osób, które cierpią z powodu trwającej wojny oraz tych wszystkich, który spieszą im z pomocą i czynią starania, aby zapanował na świecie pokój. W naszej modlitwie uczestniczyły także dwie osoby, które przyjechały z Ukrainy i pracują w Nowym Korczynie. Polecaliśmy także wstawiennictwu naszej Patronki wszystkie intencje, z którymi przybyli pielgrzymi do Diecezjalnego Sanktuarium św. Kingi.

O godzinie 19.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. Tomasz Moskal z parafii Solec-Zdrój. Ks. Moskal wygłosił także homilię, zwracając uwagę na Dekalog, jako podstawę chrześcijańskiego życia. Boże przykazania były źródłem mądrości dla św. Kingi i dziś również są najlepszym drogowskazem dla nas. Mszę św. koncelebrowali także ks. dziekan Marek Małczęć, ks. kustosz Stanisław Kondrak z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Szczaworyżu i ks. pułkownik Marek Wesołowski - proboszcz parafii w Strożyskach. Liturgię Słowa przygotowali członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej.

Wprowadzenie do Apelu Jasnogórskiego wygłosił ks. Stanisław Kondrak. Po błogosławieństwie relikwiami św. Kingi prosiliśmy o pokój na Ukrainie, w Europie i na świecie, śpiewając Suplikacje. Uczestnicy mogli również zabrać kolejny numer pisma wydawanego w naszym Sanktuarium - „Szczypta Soli”. Serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się 5 kwietnia 2022 r. o godzinie 17.00. Tematem spotkania będzie ochrona życia.

ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ KINGI W NOWYM KORCZYNIE