Za nami kolejne jubileuszowe czuwanie u bł. Wincentego Kadłubka

Już po raz trzeci do jędrzejowskiego Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka, w Roku Jubileuszowym 800-lecia jego śmierci, przybyli wierni diecezji kieleckiej - tym razem z dekanatów Kielce-Zachód, skalskiego i proszowickiego.

Przybyłych pielgrzymów przywitał o. Opat Rafał Ścibiorowski. Zaprosił on do wspólnego dziękczynienia za dar bł. Wincentego Kadłubka, który tak bardzo ukochał Jezusa Eucharystycznego. W swoim życiu kierował się zasadą „Bogu wszystko – sobie nic”.

Modlitwa Godzinkami o Bł. Wincentym Kadłubku, napisanymi w 1834 r. ukazała to życie właśnie wedle tej reguły. Kontynuacją spotkania była konferencja o błogosławionym współpatronie diecezji kieleckiej, wygłoszona przez o. Macieja Lisa, wikariusza cysterskiej parafii, zakończona Apelem Jasnogórskim. Tę część modlitewnego spotkania zakończył wspólny posiłek pielgrzymi w refektarzu klasztornym oraz możliwość zwiedzenia wystawy o życiu cysterskim w piwnicach klasztornych.

Po przerwie miało miejsce nabożeństwo ku czci bł. Wincentego, podczas którego odczytano prośby przybyłych pielgrzymów, proszących błogosławionego o wstawiennictwo u Boga.

Zwieńczeniem czuwania była Msza św. pod przewodnictwem o. Opata Rafała Ścibiorowskiego OCist, który skierował do przybyłych Słowo.

Tego wieczoru gościliśmy wiernych z parafii:
- Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach oraz św. Mikołaja w Skale z ks. Łukaszem Durajem
- św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. proboszczem Tomaszem Zięcikiem
- św. Bartłomieja w Czaplach Wielkich z ks. proboszczem Jackiem Wójcickim
- św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach z o. proboszczem Tadeuszem Skolimowskim OSJ
- Matki Bożej Częstochowskiej w Kielcach-Niewachlowie z ks. Ryszardem Szymeczko SDB
- Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie z ks. Michałem Haśnikiem
- Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie – mieszkańcy Chorzewy i Prząsławia z o. Markiem Żychowskim OCist

Potrzeba nam współczesnym świadectw ludzi, którzy swoje w życiu zaufali Bogu. Mimo, że z bł. Wincentym dzieli nas 8 wieków, to On i dziś jest dla nas wzorem oddania Jezusowi. I dzisiaj jest tym Bożym wysłannikiem, przez wstawiennictwo którego wierni otrzymują od Najwyższego łaski,  odnawiają wiarę, nadzieję i miłość.

Przypominamy, że wszyscy uczestniczący w wydarzeniach Roku Jubileuszowego, dzięki specjalnym przywilejom udzielonym przez Stolicę Apostolską, mogą zyskać odpust zupełny ofiarowany za siebie samego lub zmarłych.

o. Jakub Zawadzki

9 lutego 2024

Koniecpol, Lelów, Włoszczowa, Łopuszno

dek. Włoszczowa

Telefon kontaktowy: o. proboszcz Jakub Zawadzki – 604-803-234.

PROGRAM CZUWANIA MODLITEWNEGO:

Godz. 19.30 – Rozpoczęcie i słowo powitania – O. Opat/o. Proboszcz
Godzinki ku czci bł. Wincentego Kadłubka

Godz. 20.15 – Konferencja o bł. Wincentym

Godz. 21.00 – Apel

Przerwa na poczęstunek

Godz. 22.00 – Nabożeństwo z relikwiami

Godz. 22.40 – Przygotowanie do Mszy św.

Godz. 23.00 – Msza św. z błogosławieństwem relikwiami