Za nami Narodowe Czytanie Pisma Świętego - trwa Tydzień Biblijny

W III Niedzielę Wielkanocną odbyło się Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczął Tydzień Biblijny. Chcemy zaprosić do czytania Pisma Świętego i uświadomić, że na czytanie składa się również rozważanie i wcielanie w życie tego, co odczytaliśmy.

Jak powiedział ks. Tomasz Siemieniec na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat, najbliższa niedziela jest również początkiem 14. Tygodnia Biblijnego. Jego hasłem są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”.

- Wpisuje się ono w kontekst trzyletniego programu duszpasterskiego. Jest on poświęcony sakramentowi Eucharystii. Uświadamiamy sobie, że pokój, który przynosi nam Chrystus nie jest tym samym, co współcześnie rozumiemy przez to słowo – stwierdził.

Jak dodał, podczas tegorocznego czytania Pisma Świętego, kościół proponuje Ewangelię wg św. Łukasza.

- To piękna Ewangelia, tylko w niej znajdziemy fragmenty, w których zaakcentowane jest Boże miłosierdzie. Znajdziemy w niej przypowieści: „O synu marnotrawnym”, „O zagubionej drachmie”, czy „ O zagubionej owcy" - wyliczał ksiądz Siemieniec.

>> Posłuchaj całej audycji

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego