Za nami ostatnie w tym roku czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

W dniu 11 października 2022 r. o godz. 17.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się szóste i ostatnie w tym roku czuwanie modlitewne.

Ks. proboszcz Stanisław Kondrak wyraził swoją radość i serdecznie przywitał wszystkich przybyłych na czuwanie modlitewne. Mieszkańcy parafii Szczaworyż tradycyjnie przynieśli do kościoła i podarowali Matce Bożej najpiękniejsze kwiaty, które w ogródkach dotrwały do jesieni. Rycerze Kolumba przygotowali rozważania w czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła.

Eucharystii koncelebrowanej przez 8 prezbiterów przewodniczył ks. prałat Franciszek Berak. W homilii ks. dr Andrzej Kwaśniewski zwrócił uwagę, że żyjąc w bliskości Boga Maryja, jest dla nas wzorem jak powinniśmy oddawać nasze życie wszechmogącemu Bogu i zanosić prośby za Jej wstawiennictwem.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział około 120 osób, byli to parafianie i goście z parafii kieleckich, Buska-Zdroju i Miechowa. Po zakończonej Eucharystii - w ramach ruchu Apostolatu Margaretka - nowopowstała przy parafii grupa modlitewna złożyła przyrzeczenie modlitwy za ks. dra Andrzeja Kraśniewskiego.

Czuwanie modlitewne zakończyło się oddaniem czci relikwiom świętym znajdującym się w ołtarzu głównym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu. Ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za liczne przybycie, wspólną modlitwę i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 8 maja 2024 r.