Za nami VI Diecezjalna Pielgrzymka do Pustego Grobu w Miechowie

W sobotę, 4 maja 2019 r. - w przededniu Uroczystości Odpustowej ku czci Pustego Grobu - w Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie miała miejsce VI Diecezjalna Pielgrzymka.

Wierni pod przewodnictwem swoich duszpasterzy nawiedzali licznie Kaplicę Grobu Bożego, odśpiewali Godzinki o Grobie Chrystusowym, zwiedzili muzeum i galerię ,,u Jaksy” oraz wysłuchali konferencji o historii sanktuarium.  W trakcie pielgrzymki można było skorzystać z Sakramentu Pokuty, indywidualnie się pomodlić oraz nabyć pamiątki.

O godz. 11.00 odbyła się procesja uwielbienia „Laudamus Te Domine”, której przewodniczył kustosz sanktuarium i prepozyt kapituły kolegiackiej - ks. kan. Franciszek Siarek. Centralnym punktem dnia była uroczysta Eucharystia koncelebrowana sprawowana w Bazylice pod przewodnictwem ks. kan. Wiktora Zaparta, który w tym roku obchodzi jubileusz 60 -lecia święceń prezbiteratu. Słowo Boże podczas Mszy św. wygłosił rodak miechowski ks. prałat Marek Podyma. Na zakończenie przedstawiciele zgromadzonych wiernych złożyli Czcigodnemu Jubilatowi życzenia.

Po Eucharystii w ogrodzie parafialnym odbył się poczęstunek dla wszystkich pielgrzymów.

tekst za: www.parafiamiechow.pl

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej