Za nami "Weekend z Lectio divina"

W dniach 28 lutego - 1 marca 2020 r. blisko 40-osobowa grupa z naszej diecezji uczestniczyła w Skorzeszycach w trzecim weekendzie z Lectio divina. Liczną grupę uczestników stanowili członkowie Kręgu Biblijnego działającego przy parafii katedralnej.

Celem spotkania było przybliżenie najstarszej w Kościele metody modlitwy Słowem Bożym -  Lectio divina.

Prowadzącym był ks. dr hab. Tomasz Siemieniec – wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach oraz popularyzator wiedzy biblijnej. Przybliżył on słuchaczom tym razem wielkie znaki Jezusowe w Ewangelii Janowej.

Trzy dni spędzone w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej stały się świetną okazją, by pogłębić więź z Panem Bogiem w modlitwie Słowem Bożym.

Ks. Jacek Malewski
MODERATOR KRĘGU BIBLIJNEGO PRZY BAZYLICE KATEDRALNEJ