Zakończył się Rok Pański 2019

Wieczorem w ostatni dzień roku Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył w Bazylice Katedralnej Mszy św. i nabożeństwu dziękczynno-przebłagalnemu za 2019 rok. Homilię wygłosił ks. proboszcz Adam Kędzierski.

- Zakończenie roku, to czas pewnego podsumowania. Niech ono zawrze się w kilku ważnych liczbach: w mijającym roku Ksiądz Biskup wyświęcił w naszej katedrze 16 alumnów na diakonów; 7 diakonów wyświęcił na kapłanów. W Bazylice ochrzczonych zostało 86 dzieci. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 152 parafian. W 44 przypadkach nie udzielono ostatnich sakramentów. Sakramentu małżeństwa udzielono 90 parom, do I Komunii Świętej przystąpiło 54 dzieci, a sakrament bierzmowania przyjęło 62 młodych katolików  – mówił ks. Kędzierski.

Podejmując dalej swoje rozważania ks. Proboszcz zauważył, że „konfesjonały Bazyliki są niemymi świadkami tysięcy spotkań z Jezusem Miłosiernym, które dokonują się w sakramencie pokuty i pojednania sprawowanym przez cały dzień. Za to wszystko składamy Bogu dziękczynienie” – dodał.

Po Mszy św. Biskup Kielecki poprowadził nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Odśpiewano Suplikacje oraz hymn Te Deum Laudamus.

tekst za: kielcekatedra.pl

>> Galeria zdjęć