Zakończył się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż

Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zakończyła XXI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Eucharystia została odprawiona w klasztornej Bazylice.

– To miejsce, które stawia wiele pytań i sprowadza wiele osób, bo krzyż dla chrześcijan jest znakiem odkupienia i łaski. Cieszy to, że mimo niepogody i wielu przeciwności, wciąż są wierni, którzy podejmują ten wysiłek i zmierzają do sanktuarium – mówił Pasterz naszej diecezji.

Homilię wygłosił ks. Jacek Kopeć, koordynator rajdu. – Krzyż nie jest żadną ludzką, lecz Boską wartością i mądrością. Na tajemnicę krzyża należy patrzeć z perspektywy wiary. Święty Jan Paweł II, po przyjęciu tytułu Honorowego Przewodnika Świętokrzyskiego w Masłowie pytał, jakby sam siebie – „czym ma być papież, jeśli nie przewodnikiem po tajemnicy Krzyża Świętego?”. I odpowiedział: „krzyż jest mocą Bożą i mądrością Bożą. Będę więc dalej starał się być we wszystkim pokornym sługą tej tajemnicy, a także na tyle, na ile pozwolą mi siły ducha przewodnikiem dla moich braci i sióstr wszędzie, dokądkolwiek skieruje mnie Boże posłannictwo” – przypomniał.

Na zakończenie Mszy św. komandor rajdu złożyła uroczysty meldunek.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Jacka Kopcia i galeria zdjęć