Zakończył się Tydzień Misyjny

W sobotę, 28 października 2023 r. – kończąc Tydzień Misyjny – wspólnotę parafialną w Piekoszowie odwiedziły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Brynicy: Julia, Natalia, Lena, Hania i Małgosia wraz z rodzicami.

Dziewczynki w chustach Papieskich Dzieł Misyjnych uczestniczyły w różańcu, modląc się w intencji Dzieł Misyjnych. Adorując Pana Jezusa powierzały misjonarzy i misjonarki posługujących na pięciu kontynentach misyjnych.

Kończący się Tydzień Misyjny nie kończy podejmowanych inicjatyw na rzecz misji. – Będziemy pamiętać o naszych misjonarzach w każdy pierwszy piątek miesiąca, wspierając duchowo i materialnie ich posługę. Misje wpisane są w nasze życie od momentu Chrztu świętego, a zatem wypełniajmy nakaz misyjny słowem i czynem – mówi Joanna Jaworska, katecheta ze Szkoły Podstawowej w Brynicy.