Zakończyły się doroczne rekolekcje Wspólnot Margaretkowych

„Eucharystia - Uczta Miłości!” – to właśnie te słowa stały się hasłem przewodnim dla przedstawicieli Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, którzy w dniach 29-31 lipca 2021 r. wzięli udział w III Rekolekcjach Wspólnot Margaretkowych. Rekolekcje odbywały się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

Pod duchowym kierownictwem ks. Krzysztofa Toboły – Diecezjalnego Moderatora Wspólnot Margaretkowych w Diecezji Kieleckiej, zgromadzeni poprzez codzienną Eucharystię, modlitwę, konferencje oraz adorację Najświętszego Sakramentu, pogłębiali  swoją osobistą relację z Bogiem, obecnym wśród nas w Swoim Słowie i Sakramencie Eucharystii oraz w drugim człowieku.

W tak bogato zaproponowany program wpisała się również obecność pasterza naszej diecezji Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, który w piątek – w drugim dniu Rekolekcji sprawował Mszę św., podczas której skierował swoje słowo. – „Moi Drodzy, jestem Wam bardzo wdzięczny za modlitwę w intencji Kapłanów- Sług Eucharystii. Dziękuję za ich posługę pokorną i wierną a jednocześnie proszę o dar modlitwy w intencji tych Kapłanów, którzy zbyt mało jako słudzy ołtarza, kochają Jezusa Chrystusa, zwłaszcza Jezusa Eucharystycznego. Przez Waszą codzienną modlitwę i wasze comiesięczne czuwania jesteście naszą podporą, bo wierzycie, że mimo naszych ludzkich słabości jesteśmy potrzebni Chrystusowi i Kościołowi, jesteśmy potrzebni światu. Niech Wasza modlitwa w setkach Margaretek naszej diecezji pozwoli nam Kapłanom na odwagę wiary i ukochanie Eucharystii, a przez to na wierną służbę Kościołowi a więc każdemu i każdej z Was”.

Odwołując się do nauczania papieża Franciszka, bp Piotrowski zwrócił się do zebranych słowami: „Nikogo nie czyni bezużytecznym w świecie,bo przecież wszyscy pragniemy spotkać dobrego, szlachetnego, czystego człowieka, a dla świata jako chrześcijanie często jesteśmy ekologicznymi odpadami. Nie miejmy jednak kompleksów, bo świat nam nic więcej nie da, ale my możemy dać światu coś więcej- Jezusa, który jest drogą, prawdą i życiem” – mówił Pasterz Kościoła Kieleckiego.

W Rekolekcjach Wspólnot Margaretkowych wzięły udział 30 osób z 12 parafii naszej diecezji. Dziękując Bogu za ten ubogacający czas modlitwy i radości z przebywania we wspólnocie, zapraszamy wszystkich Członków Wspólnot Margaretkowych oraz tych, którym modlitwa w intencji powołań i powołanych jest szczególnie bliska do wspólnej modlitwy w czasie czuwań Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, które odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Jak każda wspólnota, także i ta ciągle jest otwarta nie tylko dla wybranych, ale też dla gości.