Zbiórka starych telefonów na misje

Wraz z Ojcami Sercanami organizujemy zbiórkę starych telefonów na misje, z których realizowane będą projekty humanitarne dla najbiedniejszych i potrzebujących pomocy. Zachęcamy wszystkich do udziału w to szlachetne dzieło.

W budynku Kurii Diecezjalnej znajdują się pudełka przeznaczone do zbiórki starych telefonów komórkowych. Do dyspozycji są dwa rodzaje pudełek duże i małe. Duże pudełko składa się z dwóch elementów, a małe z jednego. Wzorem innych diecezji duże pudełka umieszcza się w przedsionku kościoła albo „pod chórem”. Trzeba pamiętać, że stare telefony mogą paść łupem złodziei. Trzeba sprawdzać co jakiś czas pudełko i wyjmować z niego wrzucone telefony.

Mniejsze pudełka przeznaczone są do szkół i innych placówek w których taka zbiórka będzie organizowana. (Można wziąć także mniejsze pudełko i przekazać je katechetom, żeby po uzgodnieniu z dyrektorem szkoły zorganizować w niej zbiórkę telefonów).  Zebrane telefony trzeba systematycznie dowozić do Kurii (sklepik misyjny).

Wydrukowane zostały także plakaty informujące o zbiórce. Do każdego kartonu – dwa. Jeden plakat zawieszamy na kartonie, drugi w gablocie parafialnej. Bardzo prosimy czcigodnych Księży o zachęcenie wiernych do zbiórki telefonów.

Przypominamy także, że dalej zbieramy makulaturę na budowę studni. Kontenery znajdują się w Kielcach przy parafiach: Katedra; św. Stanisława – Barwinek; św. Maksymiliana; św. Franciszka z Asyżu; św. Jadwigi Królowej. Prosimy o dalszą zbiórkę makulatury na nowe studnie w Afryce.

Władysław Burzawa
KOORDYNATOR ZBIÓREK NA MISJE