Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Zygmunta Pawlika

Dnia 4 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie ks. prałat Zygmunt Pawlik świętował Złoty Jubileusz Kapłaństwa.

Uroczystą Mszę św. wraz z dostojnym jubilatem koncelebrowali ks. dr Władysław Sowa, wieloletni rektor i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach; ks. dr Bartłomiej Pieron, Sędzia Sądu Biskupiego w Kielcach oraz wykładowca UPJP 2 w Krakowie; ks. dr hab. Tadeusz Gacia, profesor KUL;  ks. Henryk Makuła,  proboszcz z Małogoszcza; ks. Jacek Dąbek, proboszcz z Wolicy-Tokarni   oraz wikariusze parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włoszczowie.

Kazanie wygłosił ks. Bartłomiej Pieron, który nie tylko nawiązał do przeżywanej Uroczystości Trójcy Świętej, ale również  przedstawił sylwetkę księdza jubilata, wskazując, że na drodze jego kapłańskiej posługi nieustannie towarzyszył mu Maryja, którą tak bardzo umiłował. W Książu Wielkim – rodzinnej parafii ks. Zygmunta Pawlika – była to Matka Boża Pocieszenia Wiernych, w Wiślicy – Madonna Łokietkowa i wreszcie we Włoszczowie – Maryja będąca Opiekunką Rodzin.

W czasie Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Władysław Sowa, Ksiądz Jubilat otrzymał krzyż jubileuszowy, której został przywieziony przez księży wikariuszy specjalnie na tę uroczystość z Jerozolimy.

Na zakończenie Mszy św. dostojnemu jubilatowi życzenia złożyli kapłani pracujący w parafii, siostry sercanki, dzieci i młodzież, ministranci, liczni przedstawiciele wspólnot działających w parafii, parlamentarzyści, władze samorządowe na czele z Burmistrzem oraz Starostą, dyrektorzy szkół oraz reprezentanci zakładów pracy znajdujących się na terenie parafii.

Na zakończenie Eucharystii głos zabrał ks. Zygmunt Pawlik, który wyraził wdzięczność Bogu i ludziom za 50 lat życia kapłańskiego.