Diecezjalne Centrum ŚDM Lizbona 2023

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

- to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa.

Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był św. Jan Paweł II, który zgromadził młodych w Rzymie 1984 r. Po śmierci Jana Pawła II kontynuatorem pięknego dialogu Kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się papież Benedykt XVI oraz papież Franciszek.

Ks. Marcin Boryń
DIECEZJALNY KOORDYNATOR PRZYGOTOWAŃ
DO ŚDM LIZBONA 2023

Monika Nawrot
ZASTĘPCA KOORDYNATORA
tel. 698-909-951

sdm.kielce.media@gmail.com

___________________

Informujemy, że zgodnie z decyzją KBO Światowych Dni Młodzieży, zmianie ulega dzień szczególnej modlitwy za to dzieło. W związku z tym zmianie ulega także termin spotkań Diecezjalnego Centrum ŚDM diecezji kieleckiej.

Począwszy od maja 2021 r. dniem tym będzie
każdy 23. dzień miesiąca.

Zapraszamy do włączenia się w spotkania, które tego dnia odbywają się salkach katedralnych przy ulicy Wesołej 54 w Kielcach. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorami ŚDM diecezji kieleckiej.

___________________

DIECEZJALNE INICJATYWY PRZYGOTOWUJĄCE
DO ŚDM LIZBONA 2023

Premiera polskiej wersji hymnu ŚDM - z dwiema solistkami z Kielc

ŚDM - przygotowanie do spotkania w Lizbonie

Styczeń z Diecezjalnym Centrum ŚDM Lizbona 2023

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie przełożone na rok 2023

„Duchowy antywirus" już w sieci!

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży w kieleckiej katedrze

Orędzie Papieża Franciszka na XXXV Światowy Dzień Młodzieży 2020

Sztafeta modlitewna w intencji ŚDM

HYMN
ŚDM LIZBONA 2023

LOGO
ŚDM LIZBONA 2022

Autorką logo jest Beatriz Roque Antunes, 24-letnia portugalska projektantka, która pracuje w agencji komunikacji w Lizbonie. „Jak głosi temat ŚDM w Lizbonie 2023, Maryja postanawia odwiedzić kuzynkę. To jest zaproszenie dla młodych ludzi: nie zatrzymujcie się, budujcie świat i nie pozostawiajcie go w cudzych rękach. Wszyscy potrzebujemy, abyśmy wzięli świat w nasze ”- mówi zwyciężczyni konkursu na logo ŚDM.

Kolejna międzynarodowa edycja Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Lizbonie w 2023 r. Temat wskazany przez Ojca Świętego Franciszka brzmi: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39)