Nie możesz iść na Jasną Górę? Pielgrzymuj duchowo

W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, rozpocznie się 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Janą Górę. Jednak nie wszyscy mają siły i czas, by osobiście dołączyć do pątników i na własnych nogach dotrzeć do Częstochowy.

Specjalnie dla takich osób funkcjonuje grupa żółto-biała, czyli duchowa.

– Osoby, które nie mogą wziąć udział w pielgrzymce z racji pracy czy choroby mogą się łączyć z nami duchowo. Zalecamy im, aby swoją codzienną modlitwą, a najlepiej udziałem we Mszy Świętej, łączyły się z pielgrzymami, którzy będą nieśli ich intencje. Dodatkowo na stronie pielgrzymki są umieszone materiały na każdy dzień – mówi ks. Damian Liwocha, przewodnik grupy.

Na antenie Radia eM Kielce, 5 sierpnia (o godz. 18.00) oraz 8 sierpnia (o godz. 15.30) będziemy transmitować Eucharystie. Z kolei 10 sierpnia o godz. 20.00 będziecie mogli posłuchać Apelu Jasnogórskiego z Włoszczowy. Na naszej stronie internetowej każdego dnia zamieszczać będziemy homilię i konferencje. Wiele parafii organizuje także wieczorną modlitwę i spotkania.

– Zachęcam, aby zapytać w swojej rodzinnej parafii czy nie będą organizowane wieczorne czuwania. Codziennie na pielgrzymim szlaku o godzinie 21 odbywają się apele – warto dołączyć, jeśli pielgrzymka przebywa akurat niedaleko naszej miejscowości – dodaje nasz rozmówca.

Zapraszamy także do słuchania „Magazynu Pielgrzyma” w Radiu eM Kielce, codziennie od 5 do 13 sierpnia o godz. 19.45.

tekst za: emkielce.pl

>> Rozważania Apeli Jasnogórskich