Rozpoczęła się Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

W sobotę, 16 marca 2024 r. rozpoczęła się Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w diecezji kieleckiej.

W godzinach popołudniowych ks. dr Artur Skrzypek, Wikariusz Biskupi ds. Małżeństw i Rodzin wraz z przedstawicielami wspólnoty Domowego Kościoła - Ewą i Krzysztofem Strojwąsami z dziećmi Marią i Stanisławem przywieźli z archidiecezji łódzkiej do diecezji kieleckiej relikwie bł. Rodziny z Markowej.

Na placu Bazyliki Katedralnej na przybyłych gości, oczekiwał ks. kan. Adam Kędzierski, proboszcz Parafii Katedralnej wraz z kapłanami. Po uroczystym przekazaniu relikwii zostały one wniesione przez ks. Proboszcza do kieleckiej Katedry.

Uroczystej Mszy Świętej na powitanie relikwii w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył ks. proboszcz Adam Kędzierski. W wygłoszonej homilii ks. Kędzierski ukazał szacunek do ludzkiego życia jako ponadczasową wartość. Po zakończonej Eucharystii była możliwość ucałowania relikwii.

Następnie poszczególne grupy parafialne – Róże Różańcowe, Wspólnota „Margaretka”, Przymierze Dwóch Serc oraz Wspólnota Domowego Kościoła prowadziły czuwanie modlitewne. O godz. 21.00 miała miejsce modlitwa Apelem Jasnogórskim wraz z rozważaniem.

W niedzielę, 17 marca relikwie zostaną przewiezione do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Peregrynacji relikwii towarzyszy wystawa IPN-u: „Błogosławieni Ulmowie z Markowej”.

tekst za: kielcekatedra.pl

>> Galeria zdjęć (cz. 1)