Sztafeta modlitewna w intencji ŚDM

Minął już prawie rok od Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Kolejne spotkanie młodych z całego świata odbędzie się w 2022 r. w Lizbonie. Ojciec Święty Franciszek stawia przed nami nowe wyzwanie oraz zachęca, abyśmy wstali i poszli za Jezusem w dalszą drogę, dlatego tematem następnego spotkania będą słowa: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Jedną z form przygotowania do tego spotkania jest modlitwa za Światowe Dni Młodzieży, za wszystkich przygotowujących to spotkanie oraz za tych, którzy będą w nim uczestniczyć.

W imieniu Centrum Światowych Dni Młodzieży naszej diecezji zwracamy się do wszystkich parafii, zgromadzeń zakonnych oraz wspólnot z prośbą o modlitwę. Wraz z rozpoczynającym się Adwentem, razem z Maryją pragniemy rozpocząć sztafetę modlitewną. Każda parafia naszej diecezji oraz wspólnoty zakonne zostaną poproszone o modlitwę w konkretnym tygodniu. Forma modlitwy jest dowolna: może to być msza święta, adoracja np. prowadzona przez młodych, różaniec lub jakakolwiek inna modlitwa. Ważne jest by razem, także duchowo przygotowywać się do tego spotkania. Prosimy również o włączenie się do tej inicjatywy wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia.

Szczególnym dniem modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży jest 13 dzień każdego miesiąca, więc zachęcamy do pamięci modlitewnej także w tym dniu.

Bardzo serdecznie dziękujemy za podjęcie modlitwy za kolejne Światowe Dni Młodzieży. Co 3 miesiące będziemy publikować kalendarium sztafety modlitewnej. Poniżej przesyłamy również materiały modlitewne do wykorzystania.

Ks. Marcin Boryń
DIECEZJALNY KOORDYNATOR PRZYGOTOWAŃ DO ŚDM LIZBONA 2022

>> Propozycje do wykorzystania w czasie Mszy św.

>> Propozycja Adoracji Najświętszego Sakramentu

>> Propozycja Adoracji Najświętszego Sakramentu - wersja II

KALENDARIUM

CZERWIEC 2020

dekanat jędrzejowski, kazimierski

31.05-06.06 – MOKRSKO DOLNE, Wniebowzięcia NMP; MOTKOWICE, Św. Józefa Robotnika

07-13.06 – NAGŁOWICE, Matki Bożej Różańcowej; SKRONIÓW, par. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

14-20.06 – BEJSCE, Św. Mikołaja b. w.; CUDZYNOWICE, Wszystkich Świętych

21-27.06 – GORZKÓW, Św. Małgorzaty dz. m.; KAZIMIERZA MAŁA, Wniebowzięcia NMP

MAJ 2020
dekanat jędrzejowski

03-09.05 – CIERNO, Św. Marcina b. w. i Św. Jakuba Ap.; IMIELNO, Św. Mikołaja b. w. ;
JASIONNA, Najświętszego Serca Jezusa

10-16.05 – JĘDRZEJÓW, Trójcy Świętej; JĘDRZEJÓW, Bł. Wincentego Kadłubka b. w.

17-23.05 – JĘDRZEJÓW, Matki Bożej Łaskawej; ŁYSAKÓW, Matki Bożej Nieustającej Pomocy

24-30.05 – MIERZWIN, Św. Piotra i Pawła App.; MNICHÓW, Św. Szczepana diak. m.

KWIECIEŃ 2020
dekanat daleszycki

05-11.04 – BIELINY, Św. Józefa Oblubieńca NMP; CISÓW, Św. Wojciecha b. m.; DALESZYCE, Św. Michała Archanioła

12-18.04 – GÓRNO, Św. Wawrzyńca diak. m.; HUTA NOWA, Matki Bożej Fatimskiej; KACZYN, Matki Bożej Częstochowskiej i św. Jana Pawła II

19-25.04 – MAKOSZYN, Św. Piotra i Pawła App.; NIESTACHÓW, Najświętszego Serca Jezusa; OCIESĘKI, Św. Jana Chrzciciela

26.04-02.05 – SKORZESZYCE, Św. Rozalii dz.; SUKÓW, NMP Królowej Polski i Św. Augustyna b. w.; SZCZECNO, NMP Częstochowskiej

MARZEC 2020
dekanat chęciński, chmielnicki

01-07.03 – POLICHNO, Matki Bożej Anielskiej; SOBKÓW, Św. Stanisława b. m. ; STAROCHĘCINY, Św. Stanisława b. m.

08-14.03 – WOLA MUROWANA, NMP Nieustającej Pomocy; WOLICA-TOKARNIA, Św. Maksymiliana Marii Kolbego

15-21.03 – CHMIELNIK, Niepokalanego Poczęcia NMP; DRUGNIA, Św. Wawrzyńca diak. m.; GNOJNO, Św. Jana Chrzciciela

22-28.03 – JARZĄBKI, NMP Matki Miłosierdzia; PIERZCHNICA, Św. Małgorzaty dz. m.; PIOTRKOWICE, Zwiastowania Pańskiego

29.03-04.04 – POTOK, Wniebowzięcia NMP; SĘDZIEJOWICE, Św. Jakuba Ap.; SZYDŁÓW, Św. Władysława w.

LUTY 2020
dekanat buski, dekanat chęciński

2-8.02. – DOBROWODA, Św. Marii Magdaleny; JANINA, Św. Wojciecha b. m.; OLESZKI, Najświętszego Serca Jezusa

9-15.02. – SZANIEC, Wniebowzięcia NMP; SZCZAWORYŻ, Św. Jakuba Ap.; ZAGOŚĆ, Św. Jana Chrzciciela

16-22.02. – BRZEGI, Św. Mikołaja b. w.; CHĘCINY, Św. Bartłomieja Ap.; Zgromadzenie Sióstr Bernardynek (kontemplacyjne)

23-29.02. – CHOMENTÓW, Św. Marii Magdaleny; KORYTNICA, Św. Floriana m.; ŁUKOWA, Matki Bożej Królowej

STYCZEŃ 2020
dekanat bodzentyński, dekanat buski

5-11.01. – ŚWIĘTA KATARZYNA, Św. Katarzyny; ŚWIĘTOMARZ, Wniebowzięcia NMP

12-18.01. – TARCZEK, Św. Idziego opata; WZDÓŁ, Wniebowzięcia NMP

19-25.01. – BALICE, Św. Stanisława b. m.; BUSKO–ZDRÓJ, Św. Brata Alberta

26.01-1.02. – BUSKO–ZDRÓJ, Bożego Ciała; BUSKO–ZDRÓJ, Niepokalanego Poczęcia NMP

GRUDZIEŃ 2019
dekanat bodzentyński

1-7.12. – BODZENTYN, Św. Stanisława b. m.; DĘBNO, Św. Mikołaja b. w.

8-14.12. – KRAJKÓW, Św. Brata Alberta Chmielowskiego; KRAJNO, Chrystusa Króla

15-21.12. – PSARY, Matki Bożej Pięknej Miłości; RADKOWICE, Matki Bożej Częstochowskiej

22-28.12. – Zgromadzenie Sióstr Albertynek

29.12-4.01. – Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek